Visco

Visco Fresh Yatak

Visco Fresh Yatak‘ta rahat bir uyku deneyimi yaşamak isteyenlerin son zamanlarda tercihi olan visco kullanılmaktadır.

Visco olarak adlandırılan sünger, vücudun şeklini alan sünger çeşididir. Vücudu saran ve destekleyen bir yapıda olduğu için özellikle boyun ve omuz üzerinde ağırlık oluşmamasına, uyku pozisyondan bağımsız olarak rahat bir şekilde uyumayı sağlar. Bu durum da sırt üstü ya da yüz üstü yatış pozisyonu fark etmeksizin dinlendirici bir şekilde uyumayı sağlamaktadır.

Vücudu destekleyen yapısı ile çeşitli kas ve eklem ağrılarını rahatlatır, ortopedik özellikleri sayesinde özellikle sırt ağrısı olanlar için dinlendirici bir uyku sunar.

Visco Elastik Sünger

Visco yataklar, sünger malzemenin üzerine visco elastik katman denilen malzemenin yerleştirilmesi ile yapılmaktadır.  Yatak yapımında tamamen visco malzeme kullanılmaz, diğer süngerler ile desteklenir. Çünkü tamamı visco olan bir yatakta yatmak olanaklı değildir. Malzemenin içe gömülmesi sebebiyle, sadece visco kullanılan bir yatakta uyumak mümkün değildir. Bu yüzden yatağın alt kısmında kuş tüyü kadar yumuşak ve esnek yapısından dolayı “Kuş Tüyü Sünger” adı verilen bir sünger katman yer alır.

Yatağın fermuarlı kılıfı çıkarılıp takılabilmektedir. Bu sayede yatak kılıfı rahatça yıkanabilmektedir.

Visco Fresh Yatak Katları

1 - Nanoteknolojik Örme Kumaş

4 - Visco Elastik Sünger

2 - Thermobonding Elyaf

5 - Kuş Tüyü Sünger

3 - Hypersoft Sünger

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir