Blog

Alerjen ve Bakterileri Yatağınızdan Uzak Tutun: Tencel ve Purotex Kumaş

Ev akarı olarak da anılan maytlar, solunum yolu rahatsızlıklarını tetikleyen ve gözle görünmeyen canlılardır. Yatak ve nevresim yüzeylerinde de bulunabilen maytlar, uyku sağlığını olumsuz etkileyen unsurlar arasında yer alır. Peki, alerjen ve bakterilerden uzak, sağlıklı bir uyku çekmek için hangi kumaşlar tercih edilebilir? Siz de Tencel ve Purotex kumaşlarla tanışabilir, daha kaliteli ve sağlıklı bir uyku düzeni oluşturabilirsiniz.

Tencel Lyocell Kumaş Nedir?

Tencel, sanılanın aksine bir kumaş çeşidi değil merkezi Avusturya’da yer alan tescillenmiş bir markanın adıdır. Ancak özellikle son yıllarda gitgide popülerleşmesi ve yaygın şekilde kullanılması nedeniyle, Tencel markasına ait Lyocell kumaşlar bir ürün grubu olarak da anılır.

Tencel Lyocell kumaş, keten ve pamuk gibi kumaşlarla benzerlik gösteren ve ham maddesi liyosel olan bir üründür. Lyocell, sürdürülebilir ağaç kaynaklarından üretilen odun hamurundan elde edilen ve selüloz içeren bir lif çeşididir.

Lyocell Kumaşın Özellikleri Nelerdir?

Oldukça güçlü bir sıvı emici özelliği olan Lyocell kumaş, yumuşak ve pürüzsüz dokusuyla ön plana çıkar. Lyocell kumaşın yüzeyinde bulunan çok sayıda mikroskobik kanal, bu özel kumaşın ter önleyici etkiye sahip olmasını sağlar. Öte yandan, sıvı emici özelliği sayesinde Lyocell kumaş cildin nefes almasını sağlayarak cilt sağlığını korur ve destekler.

Lyocell kumaşın mukavemet gücü oldukça yüksektir. Çevreye duyarlı ve sürdürülebilir üretim politikaları eşliğinde üretilmesi nedeniyle ekolojik bir seçenektir. Lyocell kumaşın ön plana çıkan bir diğer özelliği ise hijyenik olmasıdır. Doğal yapısı sayesinde üzerinde bakteri oluşma ve gelişme olasılığı oldukça düşüktür.

Düzenli ve kaliteli bir uyku için seçtiğiniz yatak kumaşı kalitesi ve özellikleri büyük önem taşır. Cildinizde narin bir dokunuş bırakan, onun nefes almasına olanak tanıyan, doğal ve dayanıklı bir kumaş olan Lyocell; sağlıklı ve kaliteli bir uyku için ideal seçim olabilir.

Purotex Kumaş Nedir?

Purotex teknolojisi, yatak kumaşlarının içeriğinde, yediğimiz yoğurdun içinde de bulunan aktif probiyotikler içeren mikrokapsüller bulundurur. Bu yenilikçi teknoloji kullanılarak üretilen kumaşlarda alerjen ve bakteri oluşumu azaltılabilir veya önlenebilir. %100 doğal probiyotikler kullanılarak uygulanan bu işlem, alerji kaynaklı uyku bozukluklarını önlemek için geliştirilmiştir.

Purotex Kumaşın Özellikleri Nelerdir?

Purotex kumaşlar, yatak hijyenini kimyasal içeriklerle değil, tamamen doğal probiyotikler aracılığıyla sağlar. Bu nedenle çevreye duyarlı, güvenilir ve doğal seçeneklerdir. Purotex kumaşlarda bulunan ve probiyotik içeren mikrokapsüller, kumaş vücudunuza temas ettiği anda çalışmaya başlayıp ortamda bulunan nemi emmeye başlar. Bu sayede probiyotik miktarı gitgide çoğalır ve ortamda bulunan alerjenler temizlenebilir. Yapılan araştırmalara göre, Purotex kumaşlar evcil hayvanlardan kaynaklanan alerjenlerin temizlenmesinde de etki gösterdiği ispatlanmıştır.

Kaliteli ve Sağlıklı Uyku Hayal Değil

Siz de sağlıklı ve kaliteli bir uyku çekerek alerji kaynaklı uyku bozukluklarını önlemek istiyorsanız tercihinizi Tencel Lyocell ve Purotex kumaşlardan yana yapabilirsiniz. Çevreye duyarlı, ekolojik ve doğal kumaş türleri ile uyku kalitenizi güvence altına alabilir, her yeni güne daha enerjik ve keyifli şekilde başlayabilirsiniz.

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir