Blog

Sert Yatak Nasıl Yumuşatılır?

en iyi yatak pedi

Kilo, yatağın malzeme özellikleri ve sertlik derecesi dikkate alınmadan yapılan yatak seçimi kesintisiz bir uykunun önüne geçtiği gibi aynı zamanda da sağlık üzerinde olumsuz etkileri olur.

Öncelikle yatağınızın sertlik derecesinin size uygun olup olmadığını anlayabilmeniz için sert yatak kimler için uygundur ve yumuşak yatakları kim tercih etmeli yazılarımızı okumanızı tavsiye ediyoruz.

Mevcut yatağı kendisine sert gelen kişi veya çiftler eğer yatağın değiştirme süresi geçmediyse daha yumuşak bir yatak modeli ile değişim yapabilir. Eğer yatak değişim imkanı yoksa, sert yatağı yumuşak yapmak için yatak pedi kullanabilir. 

Yatak pedi yatağınızı değiştirme zorunluluğunu önler ve yatağınızın zeminini yumuşatmaya yardımcı olur.

Yatak pedleri yaklaşık 5-15 cm kalınlığında olup mevcut yatağın üzerine konularak kullanılmaktadır. Yatağından memnun olmayan ve yeni bir yatak almak için yeterli bütçesi olmayanlar yatak pedi kullanmayı tercih edebilir. Yatak pedi kullanmanın bir avantajı da en sert yatakları bile yumuşatarak daha sağlıklı bir uyku deneyimi sunmasıdır.

Yatak pedi ile ilgili daha fazla bilgi sahibi olmak isterseniz “Yatak pedi nedir, ne işe yarar” yazımızı okuyabilirsiniz.

En iyi yatak pedi hangisi?

Bambu, pamuk, lateks, visco gibi farklı dolgu malzemeleriyle üretilen yatak pedlerinden kendinize uygun olanı seçerek uyku kalitenizi arttırabilirsiniz. Yazımızda yatak markalarının çoğunlukla üretimini yaptıkları lateks ve visco yatak pedlerini tanıtacağız.

Lateks Yatak Pedi

Lateks yatak pedleri yapısı gereği vücut ağırlığını yatağa dengeli bir şekilde dağıtarak ağırlığın bir noktada toplanmasını engeller. Omurga eğrisinin dik kalmasını sağladığı için vücut, uyku esnasında dinlenir ve uykunuzu almış olarak uyanırsınız. Doğal malzemeden üretilen lateks yatak pedleri içinde barındırdıkları hava kanalları ile yeterli hava sirkülasyonunu sağlayarak yazları serin, kışları ise sıcak bir uyku sunmaktadır.

lateks yatak pedi

Bakteri, küf, nem oluşturmayan lateks en iyi hipoalerjenik yatak malzemesidir. Doğal malzemeden imal edilmesinden dolayı da uzun süreli (genelde 10 sene ve üzeri) kullanım imkanı verir.

Visco Yatak Pedi

Visco yatak pedi vücudu saran bir yapıya sahip olması ve açık hücreli yapısı sayesinde ideal bir uyku konforu bulmak için tercih edebilirsiniz. Aynı zamanda visco yatak pedi yataktaki hareketleriniz esnasında dalgalanma yaratmadığı için gerek tek gerekse çiftler rahatsız olmadan uykuları bölünmeden uyuyabilirler.

Visco yatak pedi alırken ise ağırlığınıza uygun kalınlığı ve yoğunluğu tercih etmeniz gerekmektedir. Aynı zamanda alışkanlık haline gelmiş uyuma pozisyonun da dikkate alınması yararlı olacaktır.

Yatak pedi kullanmak son derece kolay olup her türlü yatak modelinde kullanılabilir. Yatak pedi fiyatı pedin kalınlığına göre değiştiği için kilonuza en uygun yatak pedi seçimi yapmanızı öneriyoruz.

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir