Uncategorized

En iyi yenidoğan yatağı nasıl olmalı?

Fillego bebek yatağı

9 ay boyunca bebeğiniz en rahat ettiği yerde büyüdü, uyudu. Daha doğmadan her şeyin en iyisini, en doğalını almaya çalıştınız. Emzik, kıyafet, şampuan, bebek arabası vs. Alınacaklar arasında yatakta var. En yüksek giderlerden biri belki de fakat doğduktan sonra günde minimum 16 saat uyuyacağı yatağın da doğal, organik ve en önemlisi kemik gelişimi desteklemesi önemli değil mi?

Doğduktan sonra kucağınız dışında en huzurlu uyuyacağı yer de yatağı olacak. Siz bile yatağında uyuduğunda huzur bulacaksınız. Bilecekseniz ki mutlu, sağlıklı ki güzel güzel uyuyor. O zaman yenidoğan mucizelerimiz için en iyi bebek yatağı nasıl olmalı bakalım.

Yenidoğan nasıl yatakta yatmalı

Yenidoğan bebeklerde kemikler ilk iki sene oldukça yumuşaktır. Kafalarını dik tutmaları kemiklerinin gelişmeye başladığının bir göstergesidir. Kemik gelişimi destekleyen bir yatak olması en önemli faktörlerden biridir. Sağlıklı bir kemik gelişimi için bebeklerinde omurgasının düz olması, bebeğinizin ne çok sert ne de içine gömülecek kadar yumuşak bir malzeme ile temas halinde olmamasına özen göstermelisiniz.

Bebeğinizin yattığı yüzeyin doğal, nefes alabilen, anti bakteriyel olmasına dikkat etmelisiniz. Lateks ve pamuk malzemeler bu kriterlere en uygun olanlarıdır. Lateks %100 doğal, kauçuk ağacının sütünden elde edilen bir malzemedir. Ayrıca mayt olarak bilinen yatak böceklerinin de minimuma indirmek için yaysız yataklar daha iyidir. Akarlar için en iyi üreme ortamı yaylı yatakların boşta kalan alanlarıdır. Yaysız yatakların bir avantajı daha yüksek derecede kanserojen içeren yapıştırıcılar içermez. Hijyen açısından bebeğinizin yatak kılıfının çıkarılıp yıkanması önemlidir. Fillego bebek yatakları tüm bu kriterler göz önüne alınarak hazırlanır. Sizin en değerliniz bizim en değerlimiz olur. Bebek yataklarımızda kullanılan tüm malzemelerimiz sertifikalıdır.

Yetişkinlerde iyi bir uykunun nelere iyi geldiğini, hem zihinsel hem fiziksel olarak sağlımızı koruduğunu biliyoruz. Siz bebeğinizi hayata hazırlarken iyi uyumasını sağlayarak bir adım önde başlatabilirsiniz. İyi uyuyan bebek sakin, mutlu ve huzurlu olur.

Yeni doğan bebeklerin omurga gelişimini sağlıklı bir şekilde sürdürebilmesi için sert, içine çökmeyen, omurgayı tam destekleyen bir yatakta yatırılması gereklidir.

Bu yüzden 0-2 yaş dönemi bebeklerin  yüzeyi daha sert ama doğal malzeme bir ürün kullanılmasını öneriyoruz.

3-6 yaş döneminde, ağırlığı artan çocuğun yatağa uygulayacağı basınçta değişeceği için biraz daha yumuşaklık hisse veren bir ürün seçebilirsiniz. Seçimleriniz arasında lateks yatakları ön planda tutabilirsiniz. Lateks malzemesi yapısı gereği orta sert ve aynı zamanda basınç gördüğünde esneyebilen bir yapıdadır.

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir