Hıbboux

Hibboux Teknolojileri ve Sertifikaları

Yatak markaları, üretimde gerçekleştirdikleri özel teknolojiler ile daha konforlu, uzun ömürlü bir kullanım sunmayı hedefliyor. Bunun dışında aldıkları sertifikalar ile de rahatlıklarını da kalitelerini de tescilliyorlar.

Hibboux da kullandığı malzemeler, özel teknolojileri ve sertifikalarıyla dikkat çeken bir marka. Aşağıda hem markanın yatak modellerinde kullandığı doğa dostu malzemeleri ve teknolojileri hem de sahip olduğu sertifikaların listesini bulabilirsiniz. İlginizi çeken teknolojilere ve sertifikalara sahip ürünleri inceleyerek yatak seçimi yapmadan önce daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Hibboux Yataklarda Kullanılan Malzemeler

Hibboux kullandığı doğal ve geri dönüşümlü malzemeler ile doğaya olan saygısını kanıtlıyor.

TENCEL™ Lyocell elyafları ve viskon kumaş da markanın kullandığı en doğal malzemeler arasında.

TENCEL™ Lyocell Elyaf

Hibboux’nun TENCEL™ Lyocell elyafları doğa dostu malzemelerden. Sürdürülebilirlik gözetilen ormanlarda yer alan ağaçlardan elde edilen bu elyaflar, nemi emerek yatağın ya da ev tekstil ürünlerinin uzun süre kuru kalmasını sağlıyor. Bu durum kişinin de uyku boyunca rahat etmesine etki ediyor.

Hibboux Teknolojileri

Hibboux kullandığı teknolojiler ile yatakların kalitesini, konforunu artırıyor ve daha kaliteli, sağlıklı bir uyku deneyimi yaşamanızı amaçlıyor.

7 Bölgeli Pocket Yay Teknolojisi

Kaliteli bir uyku için vücudun dengesini sağlayacak bir pozisyon alması önemli. Hibboux yataklarında kullanılan 7 Bölgeli Pocket Yay teknolojisi, temel olarak ağırlık merkezlerini destekliyor. Böylece vücudun farklı ağırlıklara sahip olan bölgeleri orantılı bir şekilde destekleniyor ve sonuçta uyurken daha dengeli bir pozisyon almanız sağlanıyor.

Hourglass Yay Teknolojisi

Hibboux’nun kum saati şeklinde tasarladığı bu yayların her biri ayrı torbalar içerisinde ve birbirinden bağımsız hareket ediyor. Hourglass yayların geniş üst ve alt tabanları kişiye özel destek sunarken ortaya doğru daralan yapısı yatış pozisyonu ve ağırlıkla orantılı olarak kişiye uygun desteği veriyor. Böylece farklı vücut ağırlıkları ve uyku pozisyonlarında dahi gece boyunca omurganın sağlıklı formu korunuyor.

Cairfull Teknolojisi

Hibboux’nun Cairfull teknolojisi, yatağınızın hava almasını sağlıyor. Yatağın kumaşında yer alan küçük yaylar ile elde edilen bu teknoloji, bir hava akımı oluşturarak uyku boyunca terlemenizi engelliyor. Nem yönetimi yaparak yatağınızın kuru kalmasını sağlıyor. Ayrıca bu yaylar, yatağa ekstra bir dayanıklılık ve rahatlık da katıyor.

Hibrit Tasarım

7 Bölgeli Pocket Yay teknolojisi ile lateks iç dolgunun bir araya gelerek oluşturduğu hibrit tasarım, Hibboux yataklarında dikkat çeken özelliklerden. Doğal kauçuktan hazırlanan dolayısıyla da doğal bir malzeme olan lateks, aynı zamanda sıcaklığı da dengeliyor. Lateks dolgu sayesinde yatak vücudunuzun şeklini alıyor, kan dolaşımınız hızlanıyor. Tüm bu etkenler 7 Bölgeli Pocket Yay teknolojisinin omurganın doğal eğriliğini koruyan destekleyici etkisi ile birleşince ortaya iki farklı güç kaynağının bir arada kullanıldığı hibrit bir tasarım çıkarıyor.

Purotex® Teknolojisi

Hibboux doğal malzeme kullanımını yatak hijyenini sağlarken de sürdürüyor. Kimyasallar yerine de doğal probiyotikleri kullanıyor. Purotex teknolojisi ile günlük hayatta tükettiğimiz yoğurtlarda bulunan faydalı probiyotikler aracılığıyla yatak modellerinin temiz kalmasını sağlıyor. Bu temizlik uyku sağlığı için de oldukça olumlu bir etki yaratıyor.

Adaptive® Teknolojisi

Hibboux’nun Adaptive® teknolojisi, yatakların içinde bir klima görevi görüyor. Akıllı malzeme ve tasarım ödülünü de alan bu teknoloji, nemi %67’ye varan oranlarla dağıtırken %25’e varan oranlarla da buharlaştırıyor. Bundan daha da önemlisi vücut ısınıza göre ısıyı tahliye edebiliyor. Böylece kişiye yani size özel bir uyku sıcaklığı sunuyor ve gece boyu kuru, serin bir uyku deneyimi yaşamanızı sağlıyor.

Hibboux Yatakların Sahip Olduğu Sertifikalar

Hibboux, dünyaca ünlü platformların ve kuruluşların onayından geçen sertifikalarıyla kalitesini, rahatlığını, güvenliğini ve doğallığını kanıtlamayı başarıyor.

OEKO-TEX® Sertifikası

OEKO-TEX® Sertifikası, ekolojik kaliteyi belirten bir sertifika. Tekstilde güveni de ifade eden ve uluslararası platformda onay gören OEKO-TEX® Sertifikası’na sahip ürünler zararlı maddelere karşı test ediliyor. Dolayısıyla bu sertifikaya sahip Hibboux ürünlerinin insan ekolojisine uygun şekilde üretildiği kanıtlanmış oluyor.

Ecolabel Etiketi

Avrupa ülkeleri için geçerli olan Ecolabel Etiketi, doğaya ve çevreye duyarlı ürünlerde bulunan Avrupa çevre etiketlerinden biri. Tüm Avrupa’da kabul gören ve Hibboux ürünlerinde de bulunan bu etiket, ürünlerin performansının da kalitesinin de üst düzeyde olduğunu gösteriyor. Sadece yüksek standartlara ve çevreye duyarlı üretim sistemine sahip, içeriğinde zararlı kimyasal bulunmayan ürünlerde yer alabiliyor.

Woolmark Sertifikası

Woolmark yün dolguları sayesinde sıcak havalarda serin, soğuk havalarda da sıcak tutabilen ürünlere sahip Hibboux, Woolmark Sertifikası ile bu dolguya sahip olduğunu %100 kanıtlıyor. Yüksek nem emilimine sahip, üst düzey bir malzeme olan Woolmark yün dolguları, Hibboux ürünlerinin daha konforlu olmasına destek veriyor.

Hibboux’nun yukarıda bulunan doğal malzemelere, teknolojilere ve sertifikalı sahip ürünlerini web sitesi üzerinden inceleyebilirsiniz.

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir