Uncategorized

İnternetten yatak almadan önce dikkat edilmesi gereken 6 önemli nokta

internetten_yatak_almak

Yeni bir yatak almaya karar verdiyseniz, araştırmaya başladığınızda teknolojinin ve yatak endüstrisinin ne kadar değiştiğine şahit olacaksınız. Artık yatak mağazalarını tek tek gezmek, yataklara dokunmak, uzanmak eskide kaldı. Online satış yapan  firmalar, geleneksel satış yapanların bir tık önüne geçerek rekabeti arttırdı. Gerek sitede verilen şeffaf bilgiler, gerek yapılan tarafsız yorumlar. Ayrıca eve teslim hizmet ve uzun deneme süreleriyle birlikte. Mağazada gerçekten yatağı kullananların samimi yorumlarını bulamanız mümkün mü?

Yüzlerce online yatak satan firmalardan hangisine güveneceğiniz ise muamma ve sizin için zor. Yatağa karar vermeden önce firmaları incelerseniz, kafa karışıklığınız azalır ve güven içinde alabilirsiniz. İşte sizin için şirketleri araştırırken nelere bakmanız gerektiğini derledik.

  • Şirketin misyonu

Bir şirketin misyonu size genel olarak bir izlenim verebilir. Kendini bu alanda nasıl konumlandırdığı önemli. En uygun fiyatla mı? Yoksa en kaliteli malzeme ve doğal ürünleri kullanmakla mı? Ya da sadece çok iyi bir web site ve pazarlama stratejisi mi? Her firma sizin ihtiyacınızı karşılayamaz. Öncelikle ihtiyacınızın, uygun olması mı, kaliteli, sağlık ve doğal ürünler ile yapılmış bir yatak mı belirlemeniz lazım. Belirledikten sonra firmaların kendini konumlandırdıkları, güçlü oldukları yanları inceleyerek doğru yerde olup olmadığınızı anlayabilirsiniz. WellMatt fiyat-kalite dengesinde size en iyi hizmeti sunar.

  • Müşteri yorumları

Bir firma her zaman iyi yorum alamaz. Kötü yorumlar firmanın gelişime açık yerleridir ve her kötü yorumu dikkate alıp üstünde çalışırlar. Ayrıca kötü niyetli rakiplerinde olduğunu düşünürsek kötü yorumların her zaman gerçek olma ihtimali yoktur. Sizin yapmanız gereken, site ürün yorumlarını kötülerde dahil olmak üzere okumak. Gerek kendi web sitelerinde gerek başka sitelerde yaptığı satışlarda. Mağaza satışlarında gerçek kullanıcıların yorumlarına ulaşamazsınız. Sadece satış danışmanın verdiği bilgileri duyarsınız. Unutmayın her satış danışmanız satış yapmak ister, kimse kendi ürününün eksik yanlarını söylemez. WellMatt müşterilerden gelen yorumları şeffaf bir şekilde yayınlar. Sistemimiz sadece alım işlemini yapmış kişiler yorum yazma maili gönderir.

  • Direk üreticiden mi alıyorsunuz yoksa aracı firmadan mı?

Bildiğiniz gibi belli bir sermaye ile bir firmaya bir ürünü istediğiniz isimle ürettirip satışa çıkarabilirsiniz. Eğer direk üreticiden almıyorsanız bu demek oluyor ki aradaki kişi üstüne kar koyup satıyordur. Satın alacağınız yatağın direk firmanın kendi fabrikasında üretildiğinden emin olun. bu size ekstra maliyetlerini azaltmada yardımcı olur. Herhangi bir problemde de ‘fabrika ile iletişime geçin‘ şeklinde kelimeler duymazsınız. WellMatt yataklarında kullanılan malzemeler dahil olmak üzere hepsi direk üreticilerden alınır ve arada herhangi bir aracı yoktur. Tüm ürünlerimiz kendi bünyemizde özenle hazırlanır ve son kullanıcıya direk gönderilir.

  • Kullanılan malzemelerin nereden geldiği

Yatağınızda kullanılan malzemelerin nereden geldiği, gerçekten doğal olup olmadığı önemlidir. Lateks yatak seçiyorsanız malzemenin Türkiye’de üretilme ihtimali yoktur. WellMatt yataklarda kullandığı ürünlerin sertfikalarını internet sitesinde yayınlar. Hangi ülkeden geldiği rahatça görebilirsiniz. Ayrıca misyonumuz en iyi malzemeleri kullanarak minimum fiyat ile müşterilerimize hizmet vermektir.

  • Fiyat doğru, peki yatağınız?

İyi bir fiyat araştırması yaptınız. Muhtemel alacağınız yatağı seçtiniz. Peki aynı özelliklerde olan yatağı başka yerlerde fiyatlarını araştırdınız mı? Armutla elmayı aynı sepete koyup kıyaslamamak gerekir ne de olsa.

  • Müşteri Hizmetleri Kalitesi

Online yatak almanın bir iyi tarafı da 7/24 ulaşabileceğiniz müşteri hizmetlerinin olmasıdır. Gerek satış öncesi gerek satış sonrası WellMatt müşteri hizmetleri her konuda size yardımcı olmaktadır. Yatağınızın seçiminden, üretim, sevkiyat, teslimat, değişim ve ya iade prosedüründe her zaman yanınızdayız. En güçlü olan yanlarımızdan biri müşterilerimize verdiğimiz değerdir.

Eğer sağlıklı, kaliteli bir uykuya hasretseniz yeni yatak almadan önce dikkat etmeniz gerekenleri kısaca özetledik. Yatış pozisyonu, kilo vb bilgileri müşteri hizmetlerimiz ile paylaşarak size en uygun WellMatt yatağı incelemeye ne dersiniz?

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir