Blog

Otellerin Kullandığı Yataklar

otel-yatakları

Otel yatakları neden rahat sorusunun cevabı bellidir. Otelde konfor yatakta başlar. Otellerin konuklarını memnun etmeleri gereken ilk yer yataktır.

İşin zor tarafı ise otel yataklarından yaş, kilo ve vücut özellikleri değişkenlik gösteren insanlara ortak olarak en yüksek konforu sağlaması beklenir. Yatak tercihleri her ülkenin insanına göre bile değişkenlik gösterebilir. Biz Türkler sert yatak seviyorken kuzey ülke insanları daha yumuşak yatakları tercih etmektedir. Bu yüzden otellerin yatak tercihlerinde konaklama yapacakların profillerine de dikkat etmeleri gerekiyor. Bu yüzden konuklarının iyi bir uyku deneyimi yaşatmak isteyen oteller kaliteli yatak markaları ile çalışmaktadır.

Peki bir otel yatağı nasıl olmalı? Hijyen seviyesi yüksek, bakteri oranları düşürülen, alev geciktiricili gibi özelliklere sahip yataklar tercih ediliyor. Bu yüzden bazı yatak markaları sadece oteller için özel yatak koleksiyonu hazırlıyor.

Türkiye’de çok sayıda otel yatağı üreticisi bulunmakta olup otel sayısı ve yatak sayısı da fazla olduğu için sektörde iyi bir rekabet mevcut. Bu durumda ürün kalitesine yansıyor.

Hilton hangi marka yatak tercih ediyor?

Dikkat çekici ve cevabı merak edilen bir soru değil mi? İşte belli başlı bilinen otellerin yatak markası tercihleri:

Swissôtel, Hilton, Maxx Royal, Intercon­tinental, Sheraton, Rixos, Wyndham gibi dünyanın en lüks otelleri Yatsan marka yatakları tercih ediyor.

Ankara Sheraton Otel, JW Marriott, Sakarya Richmond Nua Wellness&Spa , Antalya Adam&Eve Hotel / Belek , Rusya Crown Plaza / St. Petersburg, İstanbul Ottoman Hotel Imperial gibi lüks otellerin tercihi ise İşbir marka yataklar.

The Marmara, Corendon Hotels, Hyatt Place, Dedeman, Divan, Voyage Sorgun, Liberty Ölüdeniz, Mövenpick, Radisson Blu otelleri ise Sabah marka yatakları tercih etmiştir.

Otel yatakları satan firmaları ve 5 yıldızlı otellerde kullanılan yatak markalarını ve referans otelleri kısaca yazmaya çalıştık.

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir