Uncategorized

En İyi Doğal Yatak Nasıl Olmalı?

Doğal Yatak Nasıl OlmalıKullandığımız yatağın hayatımızda kapladığı süre ve önem göz önünde bulundurulduğunda; uykunun ve uyuduğumuz yatakların ne kadar doğal olduğu, doğal yatağın hayatımız için önemi ve en iyi doğal yatağın nasıl olması gerektiği soruları, hepimiz için çok anlamlı bir hal alıyor.

En iyi doğal yatak nasıl olmalı sorusunun cevabı ise aslında biraz geçmişe gidilip araştırıldığında çok rahat bulunabilir. Geçmiş yıllarda dedelerimiz ve ninelerimiz tarafından kullanılan pamuk, yün, keçe, at kılı vb. doğal içerikli yataklar aslında bugünün en iyi doğal yatağını seçebilmenin püf noktalarını bulabilmemiz adına bize ışık tutuyor. Dolayısıyla hayatımızın üçte birini kaplayan bir ihtiyacı emanet edeceğimiz ürün de, yine tüm toplumlar ve nesiller tarafından kabul edilmiş, sağlıklı ürünler ile özenle üretilen yataklar sayesinde yeniden hayatımıza giriyor. Aslında büyük de bir ihtiyaç olduğu fark ediliyor. Teknolojinin ve üretim tekniklerinin de gelişmesiyle, doğal yatakların üst düzey ve kişiye özel versiyonları da günümüzde ekstra ilgi görüyor, önem kazanıyor. “Alışveriş sırasında en iyi yol gösterici müşteri deneyimidir.” Teorisinden yola çıkarak, yatak sektörüne de göz gezdirdiğimizde, neredeyse tüm müşteri tercihlerinin artık doğal yatak endüstrisine kaydığını görebiliyoruz.

Aslında bize kalırsa, en iyi doğal yatak nasıl olmalı sorusunun tek bir yanıtı bulunmuyor. Konunun marka güvenilirliği ile de bağlantısı çok büyük. Bu sebeple teknik detaylar ve avantajlar öncesi Wellmatt´ın doğal yatak konusunda sektörde tam olarak nerede durduğunu detaylandırmak istiyoruz.

Doğal Yatağın Wellmatt ile İlişkisi..

Günümüzün yaygın rahatsızlıklarından bel ve boyun fıtıkları, alerjiler, sentetik ve boyalı kumaşların hava alan özellikte olmaması ve en önemli ihtiyacımızı sağlıklı bir yatak ile karşılayamıyor olmamız, yatak arayışında yelpazemizi daraltmakta. Wellmatt ise, alıcılarına sunduğu yatakların doğal ve kullanışlı olmasından dolayı, sektörde bayrağı en önde taşıyan markalardan biri. Bu vesileyle de doğal yatak arayışında olanlar için aynı zamanda çok da büyük bir şans. Kendi istek, tercih ve ihtiyaçlarımız için en uygununu bulmak, aynı zamanda bulduğumuz ürünün de en iyi versiyonuna aynı anda sahip olmak, aslında en iyi doğal yatak nasıl olmalı düşüncesini kafasında barındıran herkes için takdir edersiniz ki, sağlık ile ilgili korkuları dindirecek ve konforun tadını çıkarmalarına imkan sağlayacak mükemmel bir deneyim. Dolayısıyla doğal yatak söz konusu olduğunda, ürünün içeriği ve sunduğu kullanım avantajları, yatak seçimi noktasında ciddiyetini ve hassasiyetini bize tekrar ve tekrar vurguluyor.

Doğal Yatak Neden Önemlidir?

Bilinenin aksine uyku; dinlenmek ve günün yorgunluğunu dindirmekten ziyade bizi bir sonraki güne ve hayata hazırlayan bir ihtiyaçtır. Gün içerisinde yorulup yıpranan tüm kas ve organlarımız uyku ile dinlenir, yenilenir ve fizyolojik olarak ihtiyaç duyduğumuz tüm hücrelerin yeniden yapılanmasına imkan sağlar. Dolayısıyla tüm bu prosesin sorunsuz çalışması ve işlemesi sürecinde, uykumuzun kalitesini arttırabilmemiz adına doğal ve özgün bir yatak kaçınılmaz bir ihtiyaç haline geliyor.

Uyku sırasında uzun süreler hareketsiz kalmamız, kişisel anlamda sahip olduğumuz fiziksel farklılıklarımız ve yine sağlık anlamında sahip olduğumuz avantaj ve dezavantajlarımız, kullanacağımız yatağı doğrudan etkiliyor. Kullandığımız yatağın da doğal ürünler ile üretilmiş olması hayatımızı daha kaliteli sürdürebilmemiz adına çok büyük bir önem taşıyor. Yatağın üretimi sırasında kullanılan ürünlerin doğallığının yanı sıra, bize ortopedik bir konfor alanı sunuyor olması da yaşam koşullarımızı en üst seviyeye çıkartmamızda doğrudan etken oluyor. En iyi doğal yatak nasıl olmalı düşüncesini şekillendirmemizde de önemli yön gösterici özellik haline geliyor. Doğal yataklar aynı zamanda anlam olarak sağlık koşulları için tamamen uygun ve hiçbir şekilde içeriğinde ağır kimyasallar barındırmayan yataklardır.

Ayrıca kullanacağınız yatağın sağlıklı kalabilmek adına doğal olduğu kadar ortopedik özellikler de taşıyor olması gerekmektedir. Ortopedik özelliğin yatak için ne ifade ettiğini detaylandıracak olursak da, genel anlamda bel ve boyun sağlığını kapsadığını söyleyebiliriz. Yatağın, yattığınızda vücudunuzun şeklini alıyor olması, vücudunuzun da uyku sırasında doğru şekilde kalıyor olması ve ya mevcut bir rahatsızlığınız varsa, ilerlemesini engelleyici özellikte olması da çok önemlidir. Tüm bu özelliklerin hepsini aynı anda barındıran ürünlere ise ortopedik anlamda yeterli yataklar diyebiliriz aslında.

Doğal Yatağın Avantajları

Yatak dendiğinde çok fazla seçenekle karşılaşılmakta ve doğal yatak dendiğinde de karşımıza bir çok detay çıkmaktadır. En iyi doğal yatak nasıl olmalı dendiğinde ise, durum iyice hassaslaşmakta ve satın alma sırasında müşteri için karmaşıklaşabilmektedir. Aşağıda maddelediğimiz detayları en iyi doğal yatağı seçmenizde kılavuz olarak kullanabilmeniz, faydasını anlayabilmeniz ve mevcut yatağınız ile karşılaştırabilmeniz adına gelin detaylıca inceleyelim.

  • Doğal yatakların esneklik oranı diğer yataklara göre daha yüksektir. Hindistan cevizi lifi, at kılı, pamuk, yün ve lateks sayesinde esneklik ve dayanıklılıkta ön planda yerlerini alırlar. Bu sayede çok yüksek ağırlıkları taşımakta kolaylık sağlar.
  • Doğal yataklarda kullanılan lateksler; kauçuk ağacının gövdesinden elde edilen sıvıların bloklaştırılmış halidir. Piyasada ve farklı yatak markalarının ürünlerinde bulunan sentetik latekslerden farklıdırlar. Sentetik lateks kimyasal özellik taşıdığı için doğal yataklarda kullanıma uygun değillerdir. Eğer satın alacağımız yatak doğal yataksa ve içeriğinde lateks barındırıyorsa; yatağın üretiminde, kimyasal özellikte olmayan lateksin kullanılmış olması gerekiyor. Ayrıca belirtmek isteriz ki, doğal lateksin dayanıklılık ve sağlamlık oranı sentetik lateksten çok daha yüksektir.
  • Hem yaz hem de kış mevsimlerinde kullanılmaya müsaitlerdir. Sürekli hava alma özelliğine sahip olmalarından dolayı, doğal klimalı diye adlandırılırlar ve mevsim koşullarına yenik düşmeden kullanıma hizmet ederler. Yazın serin, kışın sıcak hissettirirler. Aşırı terlemenin ya da üşümenin önüne geçilmesine yardımcı olurlar.
  • Doğal yataklar hiçbir kimyasal içermezler. Her anlamda katkısız olmaları çocukların ve yaşlıların kullanımına çok uygundur.
  • Diğer ismiyle organik yataklar olarak bilinirler ve isimlerinden de anlaşılacağı üzere %100 doğaldırlar. Kısacası doğal ürünlerin bir araya gelerek oluşturduğu yataklardır tanımlamasını alabilirler.
  • Doğal içerikte oldukları için mantar ve bakteri oluşumunu engellerler. Dolayısıyla uzun süreli kullanımda uzun vadeli fayda ve avantaj sunarlar. Bu sebeple de doğal yatakların diğer yataklara göre çok daha ekonomik olduğu yorumu rahatlıkla yapılabilir.

Doğal Yatak Seçiminde Kritik Detaylar

Tahmin edersiniz ki; her türlü üründe olduğu gibi yatak türlerinde de çeşitli sertifikalandırmalar yapılmaktadır. Dolayısıyla satın aldığınız yatağın üretim sertifikası, ürünün doğallığı ve ortopedik özellikleri taşıyıp taşımadığı bilgilerinin öğrenilebilmesi açısından bu sertifikalar çok kritiktir. Üst bölümde bahsettiğim ve doğal yatağın içeriğini oluşturan bazı ayrıştırılmış ve özel malzemelerin belgelendirilmiş olması, doğru yatağı seçebilmeniz için çok büyük bir yön göstericidir. Bu noktada da, güvenilir markalar diğer tüm markalardan sıyrılmakta ve müşteri ile güven ilişkisinin kurulabilmesinde de avantajlıdırlar. Bu detayla birlikte de, en iyi doğal yatak nasıl olmalı sorusuna; en güvenilir firmaların, özenle belgeleyerek ürettiği bir yatak modelidir cevabı verilebilir.

Sonuç olarak en iyi doğal yatak; markasıyla güven yaratan, içeriğinin %100 doğal olduğu belgelenmiş, doğallığının yanı sıra ortopedik kullanım alanı sunan, alıcısına en iyi müşteri ilişkileri desteğini sağlayan ve uzun ömürlü kullanım imkanına sahip olduğu için, ekonomik anlamda avantaj yaratan yataktır.

WellMatt’in doğal malzemelerden üretilmiş yataklarını buradan inceleyebilirsiniz.

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir