SUI SLEEP

Lateks Nedir?

Lateks sentetik ve doğal olmak üzere 2’ye ayrılır. Doğal lateks kauçuk ağacının öz sütünden üretilir. Yataklarda kullanılan lateksler de sentetik ve doğal olarak 2’ye ayrılır.

Sentetik lateksin içerisinde belirli oranlarda (%20, %30 gibi) doğal lateks yer alır. Ancak bu az miktarda kullanılan doğal lateks, %100 doğal lateks ile aynı hissi ve konforu vermez. Aynı zamanda içerisinde zararlı kimyasallar barındırır.

%100 doğal lateks ise içerisinde zararlı kimyasallar barındırmaz. Tamamı kauçuk ağacının öz sütünden üretilir. İnsana, doğaya, dünyamıza zarar vermez.

lateks yatak nedir

Sui Sleep sadece %100 doğal ve FSC Sertifikalı lateks kullanır.

Ne yazık ki, ülkemizde %20 doğal + %80 sentetik lateks tercih eden markalar da %100 doğal iletişimi yapmaktadır. Buna karşı bir regülasyon bulunmamaktadır. Tercih ettiğiniz ürünün içerisindeki lateksin doğallığını öğrenmek adına, aşağıda örneğini paylaştığımız gibi marka adına hazırlanan sertifikaları sorgulamanızı öneririz.

Paylaştığımız sertifikada yer alan satış temsilcimiz ile, şirket uzantılı mail adresi üzerinden iletişime geçebilir, sertifika ve ürün içeriğini sorgulayabilirsiniz.

Sui Sleep

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir