En İyi Bebek Yatakları

En iyi bebek yatakları hangisi? Bebekler için ideal yatak doğru ölçülerde, doğru içeriğe sahip ve konforlu uyumaları sağlayan yataktır. Konforlu bir uyku çocuk gelişiminde en az beslenme kadar önemlidir. Çocukların uyku kalitesi yatakla doğrudan bağlantılıdır.

Yazımızda ürün özelliklerine göre bebek yatağı markalarının en iyi bebek yatak modellerini derledik. Listemizde yer alan yatakları bebekleriniz için rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Yatak incelemesine geçmeden önce yeni doğan bebekler için yatak seçiminde dikkat edilmesi gereken önemli hususları paylaşmakta fayda var.

– Hava Sirkülasyonu – Her şeyden önce yatağın nefes alabilir olması çok önemlidir. Bu sadece bebeğinizin geceleri serin uyumasına yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda boğulmayı önlemeye de yardımcı olur. Nefes alabilir ve hava akışı sağlayan kılıfa sahip yatak tercih etmek gerekir.

– Kimyasal İçermemeli – Yatak malzemesinde hiçbir şekilde kimyasal bir malzeme kullanılmamış olmalıdır. Bu sayede yatak alerjenlerden uzak, bakteri ve akar barındırmamış olacaktır. Visko yataklar kimyasal malzemeden imal edildikleri için kesinlikle alınmamalıdır.

– Sert Yatak – 0-2 yaş yeni doğan bebeklerde sert bir yatak kullanımı uygun omurga gelişimi sağlamakla birlikte ve yüzüstü yatış durumunda bebeğin nefes almasına (yüzünün yatağa gömülüp boğulmamasına) kolaylık sağlar. Bebek yatağı çok sert veya çok yumuşak olmamalıdır.

– Omurga/İskelet Gelişimi – İskelet sistemine baskı yapan, yanlış pozisyonda olmasına yol açan ya da belirli bir bölge üzerine basınç yapan yaylı yataklar bebekler için kullanılmaması gereken yataklardır. Yaylı yataklar yapıları gereği her yayın ayrı olarak hareket etmesi, yaylarda bir gerginlik olduğu için kendilerinden basınca sahip olması nedeniyle bebeğin basınca maruz kalmasına neden olduğu için iskelet sisteminin yanlış pozisyonu almasına neden olacaktır.

Ufak bir ipucu: Yatakları için deneme süresi ve koşulsuz geri alma imkanı ile birlikte uzun süreli yatak garanti süresi (2 sene ve üzeri) veren markaları tercih etmenizi tavsiye ediyorum. Sattıkları ürünün arkasında olan firmanın malı da kaliteli olacaktır.

Hibboux

Yataş fabrikalarında üretilen Hibboux bebek yatakları Almanya’da sadece yüksek güvenlik ve kalite standartlarına sahip ürünlere verilen LGA Ergonomi sertifikasına sahiptir. LGA Sertifikası yatakların küf, mantar, ve bakteri gibi mikroorganizmaları barındırmadığının ve bebeğin omurilik gelişimine uygun olduğunun tescilliyor.

Hibboux bebek yataklarının genel özellikleri

–  %100 pamuk, yün ve nefes alan Tencel Lyocell doğal iplik gibi hammaddeler kullanılıyor.

– Cairfull Teknolojisi ismi verilen ve nefes aldıran özellik sayesinde bebeğin terlese de yatakta kuru bir ortam oluşuyor ve sıcaklık kontrolü sağlanıyor.

– Sütten elde edilmiş doğal iplikli Milky kumaş yüzeyi sayesinde ise yatakları yumuşacık bir yüzeye ve doğal bakteri karşıtı yapıya sahip.

– Fermuarlı üst pedi ise, dilendiği zaman çıkartılabilerek makinede kolayca yıkanabiliyor. Bu sayede bebeğinin yatağı her daim tertemiz kalıyor.

– Yatakların bir tarafı 0–2 yaşa, diğer tarafı ise 3–6 yaşa özel tasarlanmıştır. Bebekler için uzun yıllar süren ideal uyku konforu sağlar. Her iki yüzeye, belirtilen yaş grubunun omurga özelliklerine uygun sertlik verilmiştir.

– 100 gün deneme süresi

– Bebek yataklarında 2 yıl garanti (yay karkaslarının 10 yıl garanti süresi)

Hibboux ürünleri sadece sanal mağazada satışa sunuluyor. Bebek yataklarını incelemek ve satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

SUI Sleep – Lateks Bebek & Çocuk Yatağı

Kişiye özel lateks yatak üreten SUI Sleep, Sui Baby & Kid yatak modeli kauçuk ağacının öz sütünden üretilen lateks malzemesinin doğal olarak hava alan yapısı sayesinde yatakta ısı kontrolü, bölgesel yapısı ile büyüme çağındaki çocukların omurga gelişimini destekleyerek gece boyunca vücuda ihtiyacı olan desteği sağlar.

Özel kumaşı sayesinde terleme ve üşüme sorunlarını engellemektedir.

Yatak yükseklik: 15 cm

İlk 30 gün ücretsiz, 100 güne kadar %25 kesinti ile yatak iade imkanı ile birlikte yataklar oluşabilecek her türlü çökme ve sarkmaya karşı 5 yıl garantilidir. Garanti kapsamında yeni yatağınızı gönderiyor sorunlu ürünü geri alıyorlar.

Ürünü incelemek ve satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

WellMatt

WellMatt_bebek

WellMatt ile Türkiye’nin En doğal bebek ve Çocuk Yataklarını Keşfedin!

Bebek ve Çocuklar da kendi vücut yapılarına özel sağlıklı bir yatağı hakketmiyor mu? WellMatt Yatak olarak Bebek ve Çocuk yatağı için en ideal konforu sunuyoruz. Bebek yatakları bebeğinizin vücut ergonomisinin hassasiyeti düşünülerek, fabrikamızda özenle ve titizlikle üretilir. Yataklarımızın sertlik derecesi bebeğinizin uyku konforu için mükemmel ortamı sağlar. Bebeklerimizin günde 16 saat ortalamasında uyuduğunu düşünürsek, ORTOPEDİK BEBEK YATAĞI SEÇİMİNİN ne kadar önemli olduğu dikkatinizden kaçmamalıdır.

Wellmatt bebek yatakları doğal lateks, Hindistan cevizi lifi, pamuk ve yün katmanlar kullanılarak el işçiliği ile üretilir. Çift taraflı kullanımı ile uzun yıllar kullanabileceğiniz doğal ürünlerimiz yeni doğandan itibaren rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Nefes alan özel pamuklu kumaşı, 30 gün deneme süresi ile koşulsuz şartsız değişim imkanı ile ürünlerimizi inceleyebilirsiniz.

Wellmatt bebek yatakları sadece sanal mağazada satışa sunuluyor. Bebek yataklarını incelemek ve satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Yataş Bedding – Organica

Yataş’ın bebek sağlığına faydalı, doğal malzemelere sahip yataklarından Organica bebek yatağı içeriğinde doğru omurga desteği sağlayan hindistan cevizi lifi, pamuk, hava geçirgenliğine sahip lateks ve sertifikalı Woolmark® doğal yün malzeme bulunuyor.

Yatağın bir tarafı 0-2 yaşa, diğer tarafı ise 3-6 yaşa özel tasarlandığı için uzun süreli kullanım sağlıyor.

Ürünü incelemek ve satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

İDAŞ – Goody

Bebeklerin omurga gelişimi için 0-3 yaş aralığında sert yüzeyde 3-6 yaş aralığında ise yumuşak yüzeyde yatmaları gerekmektedir. Bu nedenle İDAŞ’ın Goody model bebek yatağının bir yüzeyi 0-3 yaş diğer yüzeyi ise 3-6 yaş aralığına uygun sertlikte tasarlanarak uzun süreli kullanım imkanı sağlıyor. Yatağın diğer özellikleri ise;

– Orta sertlik sağlayan paket yay sistemi

– Nemin hapsolmasına izin vermez ve hava sirkülasyonunu sağlayan nem yönetimi

– Kolaylıkla çıkarılabilir, takılabilir ve yıkanabilir fermuarlı kılıfı sayesinde  pratik kullanım özelliğine sahip

– Çift taraflı kullanım özelliği

– Organik pamuk örme kumaşı ısı geçirgenliği ve nem transferinin yüksek olması nedeniyle ferahlık hissi verir.

– Kimyasal içermeyen elyaf malzeme

– Sıvı geçirmeyen yüzey

– 21 cm yatak yüksekliği

Ürünü incelemek ve satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bambi – Mini Bambi

Bebeklerde kas gelişimi 6 aya kadar devam ettiği için mide kapakçığı görevini tam olarak yapamamaktadır ve mide içeriği boğaza kaçabilmektedir. Mini Bambi, yatağın eğimi sayesinde bu sorunu ortadan kaldırmakta, bebeğinize daha güvenilir bir uyku sağlıyor.

Mini Bambi bebek yatağının özellikleri:

– Yüksek nem emme kapasitesine sahip, ısıyı vücudun dışına taşıyarak, vücut ısısını dengeleyen %100 pamuktan üretilmiş yüzey

– Yatağın üstündeki ped, fermuarlı olup, diğer yataklardan farklı olarak çıkarılabilir ve yıkanabilir özelliğe sahiptir

– Yatak yüzeyinde, mikro-kapsüllerin içlerine yerleştirilen probiyotikler, hastalıklara yol açan zararlı mikroorganizmalara yer bırakmaz. Küf ve mantar oluşumunun engellenmesine yardımcı olur. Alerjiye sebep olan maytların doğal yolla yok edilmesini kolaylaştırır.

– Yatağın temelini oluşturan kuştüyü sünger, bebeğin kemik gelişimini doğru şekilde destekler. (Kuştüyü sünger yumuşak ve esnek yapısından dolayı, bu özel süngere kuştüyü sünger adı verilmektedir)

– Yatak yüksekliği 11-17 cm

Ürünü incelemek ve satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

İŞBİR – Coco Dream Baby

Coco Dream Baby’nin içeriğinde 10 cm kalınlığında organik hindistan cevizi kabuğu lifleri yer alıyor.

– Tümüyle doğal deve yünü sarılmış ve organik pamuk kumaşı ile kaplanmıştır.

– Hindistan cevizi lifleri ve özel yapısıyla ideal destek sunarken, doğal deve tüyünden dolgu malzemesi dokunmaya doyamayacağınız bir konfor sağlar.

– Organik pamuk kumaşı ile bebeğinizin güveni için tasarlanmıştır.

– Yıkanabilir kılıflıdır.

– Yatak yüksekliği 12 cm’dir (±1 cm).

Ürünü incelemek ve satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

MUYU Bebek Yatağı

Muyu bebek yatağı Cellpur® sünger ve doğal TENCEL™ elyafı içeren iç sünger birleşiminden üretilmektedir.

Nemi içerisinde hapseden ve daha az terleten Cellpur® sünger, TENCEL™  üst kılıfı nefes alır çocuğunuz daha az terler ve daima kuru bir yatakta uyur.

Ürünü incelemek ve satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Yatsan – Happy Bebek Yatağı

Yatak sektöründe 45 yıldan fazla bir süredir faaliyet gösteren Yatsan bebek yatakları, bebek yastıkları, bebek yorganı ve bebek alezi üretiyor. Happy bebek yatağı ise en iyi bebek yatak modellerinden biridir. Yatağın temel malzemesi olan ve mükemmel esneklik sağlayan doğal lateks, içindeki hava kapsülleri sayesinde nem dengesini ayarlar. Pamuk ve yünün doğal destek katmanı olarak kullanıldığı Happy bebek yatağı, ortopedik yapısıyla sağlıklı bir uyku ortamı sağlar.

– Yatağın iki tarafında 4cm. kalınlığında lateks kullanılmıştır.

– Vücut ısısını dengeleyici ve bakteri oluşumunu önleyici özelliğe sahip hipoalerjenik kumaştan üretilmiştir. Nemi emerek doğal ısıyı korur.

– Kışın yün, yazın pamuk tarafı kullanmanız ile yatağı çift taraflı kullanım avantajı sağlıyor.

– 21 cm yatak yüksekliği

Ürünü incelemek ve satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Not/Uyarı: Tüm içerik iyi niyetle ve yalnızca bilgilendirme amacıyla oluşturulmuştur. Listede yer almayan yatak markalarının en iyi bebek yatak markaları arasında yer almadığı anlamına gelmemelidir. Bilgiler yatak markalarının internet sitelerinden ve genel araştırmalardan derlenen bilgiler olduğu için eski veya güncel olmayan bilgiler içerebilir. İlgili yatak markasının internet sitesinden veya satış yetkilisi ile görüşülerek güncel bilgi alınmasını tavsiye etmekteyiz.

En iyi bebek yatakları yorumlarınızı ve sorularınızı aşağıda ki form aracılığı ile paylaşabilirsiniz.

Not/Uyarı: Site sahibi olarak kişisel araştırmalarım sonucu elde ettiğim bilgiler doğrultusunda yatak yorumlarınıza cevap vermekteyim. Tüm cevaplar iyi niyetle ve yalnızca bilgilendirme amacıyla oluşturulmuştur. Tıbbi bir teşhis oluşturmaz veya uzman konsültasyonları, değerlendirmeleri ve önerilerinin yerini almaz. Yatak markası ve yatak modeli seçiminizde ilgilendiğiniz yatak markalarının yetkili satış danışmanlarından bilgi alarak yatak seçimi bakmanızı önermekteyim.

One Comment

  1. Merhaba,
    Bebeğimize Milky Comfy Pocket Pedli Yaylı Yatak almayı planlıyoruz. Bu yatakla ilgili araştırmanız oldu mu? Olduysa yorumlarınızı paylaşabilirseniz çok seviniriz.

    Teşekkürler

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.